| Menşe yeri: | Çin yapımı |
| Marka adı: | Infinity Machine Inc. |
| Sertifika: | ISO |
| Model numarası: | C5092 |
| Min sipariş miktarı: | 1 |
|---|---|
| Fiyat: | Negotiate |
| Ambalaj bilgileri: | Şeffaf levha + sünger + ahşap karton |
| Teslim süresi: | Sipariş onaylandıktan sonra 35-40 gün |
| Ödeme koşulları: | T/T |
| Yetenek temini: | Ayda 50 Set |
| Ürün adı: | SFF-8417 Çok İletkenli Kablo için Esnek Döngü Test Cihazları Esnek Döngü Test Prosedürü | Modeli: | C5092 |
|---|---|---|---|
| Başvuru: | kablolar döngüsel kablo bükme test makineleri, çok telli kablo, iletişim kablosu, kulaklık kablosu v | test standardı: | SFF 8417 Çok İletkenli Kablo Esnek Çevrim Test Prosedürü; ISO 19642-2:2023 Otomotiv Kabloları Döngüs |
| test miktarı: | 2 adet | Test Hızı: | 10~60rpm±2cpm (Sık sık 13rpm kullanıcısı) |
| Açı aralığı: | ±90° / 0°~180° | Test döngüleri: | 1 ¢ 999,999 kere |
| Güç: | Tek fazlı AC220V veya 120V±10%, 50/60Hz | Garanti: | 1 Yıl |
Cable Bending Fatigue Test Machine for Vehicle Wiring
Automotive Cables Cyclic Bending Fatigue Test Equipment
Model: C5092 - Cable Cycle Flex Tester compliant with ISO 19642-2 standards
The cables cyclic bending test machine evaluates the bending fatigue performance of various cable types including:
The testing methodology involves short-circuit connecting one end of the cable, fixing it to a rotation plate, applying weights, and performing left-right rotational movements to assess cable conductivity after repeated cycles and evaluate overall cable quality.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | C5092 |
| Test Amount | 2 PCS |
| Test Speed | 10~60rpm±2cpm (Frequent user of 13rpm) |
| Angle Range | 90° |
| Min Display Angle | ±1° |
| Testing Cycles | 1~999,999 times |
| Guide Wheel Radius | R13, R19, R25, R37, R55, R69, R82, R107 (changeable) 4 sets |
| Diameter of Rotation Plate | 275mm |
| Weights | 100g, 200g, 500g, 1000g (or customize) |
| Dimension (W*D*H) | 1280*724*1320mm |
| Weight | 350kg |
| Power Supply | Single phase AC220V / AC120V 50/60Hz 5A or specified by user |
Automotive cables cyclic bending testing equipment is packaged in wooden crates to prevent damage during transportation. Each crate features clear shipping marks for easy identification.
We partner with reliable shipping companies to ensure safe handling and timely delivery. Customers receive tracking information to monitor shipment status throughout the transportation process.
İlgili kişi: Ms. Amy Lin
Tel: +8613534323463
Faks: 86-0769-83428065
Adres: No. 103 Bina 4, Furong Endüstri Merkezi, Wangniudun Kasabası, 523200, Dongguan Şehri, Çin
Fabrika adres:No. 103 Bina 4, Furong Endüstri Merkezi, Wangniudun Kasabası, 523200, Dongguan Şehri, Çin